Лекція Дениса Ліфінцева

На Факультеті економіки, права та інформаційних технологій студенти 2-ого курсу кафедри економіки прослухали лекцію відомого практика та експерта з крос-культурних комунікацій, який має досвід викладання студентам з багатьох країн: Німеччина, Болгарія,Єгипет, Марокко, інші, запрошеного професора Економічної академії імені Д. Ценова (Болгарія), Університету Union - Nikola Tesla (Сербія) Дениса Ліфінцева на тему: «Крос-культурні комунікації. Основні бар’єри та найефективніші техніки подолання».

На початку своєї лекції Денис Ліфінцев звернув увагу на можливості та перспективи розвитку економіки України у контексті ефективного впровадження крос-культурних комунікацій. Так, на думку спікера, це, насамперед:

нові ринки збуту,

використання більш дешевих ресурсів,

залучення іноземних інвестицій.

При цьому, виникають основні перешкоди ефективних крос-культурних комунікацій:

• мовний бар’єр,
  • менталітет,
  • розбіжності у цінностях,
  • нестача досвіду у комунікаціях та довіри,
  • упереджене ставлення до представників інших культур,
  • брак знань про культури світу,
  • стереотипне мислення.

Д. Ліфінцев акцентував увагу на основних аспектах, які допоможуть подолати окреслені проблеми: зменшення стереотипного мислення, уникнення етноцентризму та двозначності і наголосив, що для того, щоб гарно підготуватися до ефективної комунікації з іноземцями, необхідно врахувати шість вимірів культури, а саме:

• врахування дистанції влади;
  • колективну чи індивідуальну спрямованість обирає суспільство;
  • який рівень схильності суспільства до ризикованості;

Тож в ході диспуту були порушені декілька основних питань: дешева робоча сила в Україні – це її основний недолік чи перевага на шляху до ефективної економічної моделі розвитку? Чи існують розбіжності у стандартах поведінки людини? А також, студенти знайшли відповіді для себе на запитання: чи зможе людина «в шортах» заробляти гроші? Чи існує кореляція між дистанцією влади та рівнем життя пересічних громадян?