Проект «15/4»: продовження

Факультет економіки, права та інформаційних технологій втретє організував 4 науково-популярні лекції в рамках інноваційно-освітнього проекту «15/4».

Нагадаємо, що «15х4» – це некомерційне об’єднання вчених і провідних фахівців-практиків, які в процесі його реалізації доводять до широкого загалу як сутність самих системних викликів сучасності, так і шляхів їх подолання. Зокрема проект реалізується в таких містах: Київ, Кишинів, Львів, Мінськ, Харків, Хмельницький, Чернівці. Безпосередньо в Києві цей проект було започатковано у жовтні 2015 року у форматі науково-популярного лекторію.

На початку заходу Михайло Поплавський відзначив важливість та актуальність інноваційно-освітнього проекту «15/4» і побажав учасникам оптимізму та наукових звершень.

Цього разу молодь мала змогу дізнатися про крос-культурні комунікації від кандидата економічних наук, доцента кафедри менеджменту КНЕУ Дениса Ліфінцева.

Спікер викладає в Німеччині, Болгарії, Єгипті, Марокко, Нігерії. Тож Денис Ліфінцев на власному досвіді знає, як правильно та результативно комунікувати з людьми інших національностей.

Кандидат наук акцентував увагу молоді на ключових трендах, які підвищують важливість крос-культурних комунікацій, а саме:

• глобалізація
  • діджиталізація
  • зростаюча роль молоді.

Доцент також розповів про перспективи, що відкриваються завдяки міжнародній комунікації: залучення нових ринків збуту та можливості використання більш дешевих ресурсів.

Разом із молоддю спікер визначив аспекти, котрі є перешкодами для ефективної крос-медійної комунікації:

• мовний бар’єр
  • розбіжність у цінностях
  • відмінності у стандартах поведінки
  • брак досвіду та довіри (щодо цього пункту спікер вніс власні корективи: «Досвід – це важливо, проте скільки б його не було, ти маєш підсвідомо відчувати з ким, про що і як можна говорити»)
  • нестача знань про інші культури (стереотипне мислення про них).

Завершуючи свій виступ, Денис Ліфінцев порадив студентам мислити глобально та зазначив: «Можна жити в Україні, та при цьому працювати в закордонних компаніях. Адже наше робоче місце – це вся земна куля».

Наступним із своєю доповіддю на тему «Інформаційна безпека: реалії сьогодення та перспективи» виступив доктор економічних наук, завідувач кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту Української академії друкарств Андрій Штангрет.

Він розпочав свій виступ з тези відомого американського дослідника М. Маклюена: «Істинно тотальна війна – це війна за допомогою інформації».

Далі науковець познайомив слухачів з основними термінами інформаційної безпеки:

Об’єкт – свідомість, психіка людей, інформаційні системи різного масштабу та призначення.

Суб’єкт:

• держава, що здійснює свої функції через відповідні органи
  • громадяни, суспільні або інші організації та об’єднання, що володіють повноваженнями із забезпечення інформаційної безпеки у відповідності до законодавства.

Масштабом впливу є інформаційна сфера, тобто поле генерування знань та забезпечення доступу до них кожного представника суспільства шляхом створення інформаційної продукції.

Далі слухачі дізналися про дотримання права виконавця на одержання справедливої винагороди за прокат від актора Артура Лі, відомого за ролями у фільмах: «Америкен-бой», «Серця трьох», «Фучжоу», «Духи пекла», «Обережно – червона ртуть», «Гєллі і Нок», «Місяць-Одеса», «Леді-бомж» та інших. Як режисер він отримав спеціальний приз фестивалю «Однієї ночі» за фільм «Методика виконання злочинів».

Актор повідомив про три властивості інтелектуальної власності: володіти, користуватись та розпоряджатись. Спираючись на це, Артур Лі зауважив: «Зарплатня не є авторською винагородою за виконану роботу. Митець за законом повинен отримувати дивіденди не тільки за створення продукту, а й за його подальше використання».

А фіналіст популярного талант-шоу «Х-фактор» Назар Хассан, який увійшов у 5-ку найкращих виконавців країни, підготував тему «Як поєднати творчість та основну професію».

У ході його виступу піднімалися такі питання:

• як стати артистом, будучи студентом-економістом
  • як поєднати творчу діяльність з іншою освітою
  • де брати гроші, якщо ти не із заможної родини
  • як творче хобі перетворити на улюблену роботу і жити в своє задоволення.

Співак дав студентству дві практичні поради: здобувати знання та навчитися їх застосовувати в обраній професії.

Варто зазначити, що Назар Хасан підготував для молоді сюрприз у вигляді безкоштовних квитків на власний концерт.

Наприкінці інноваційно-освітнього заходу усім спікерам вручили подяки та букети квітів.